Filmowanie motoryzacyjne od podstaw - skutery

Filmowanie motoryzacyjne od podstaw - skutery

Filmowanie motoryzacyjne stało się bardzo popularne na przestrzeni lat. Nie chodzi nam tylko o reklamy konkretnych pojazdów, a także o materiały promocyjne. Te drugie zdobywają szczególną popularność. Dzisiaj weźmiemy sobie na tapet skutery, które nie są wcale łatwym przeciwnikiem. Musimy więc dostosować się do danego pojazdu, panujących warunków i jeszcze do tego posiadać fajne umiejętności. Gotowy?

Zacznijmy od wyboru konkretnego skutera

My proponujemy Ci chociażby skutery 125 ccm, które możesz śmiało wykorzystać podczas sesji, jak i filmowania. Zostały one wręcz stworzone do takich warunków i sprawiają, że możesz śmiało sięgać po dużo więcej. Zapewne nie wystarczy tylko jedna sztuka, a odrobinę więcej, dlatego sugerujemy, abyś zainteresował się kupnem bądź wypożyczeniem określonych modeli. Przemyśl, jaki konkretnie model będzie najlepszy i odpowiadający Twoim wymaganiom. Wtedy na pewno się nie zawiedziesz, a jedynie mile zaskoczysz tym jak to wygląda. Powinieneś wcześniej uzgodnić z całą ekipą, jaką macie wizję na nagrywki. Wtedy unikniecie sprzecznych sytuacji, kłótni - tego chyba najbardziej byśmy nie chcieli. Zatem zastanów się dobrze, czego zwyczajnie potrzebujesz.

Teraz przyda nam się kamera wysokiej jakości

Najlepszym wyborem będą w tym wypadku profesjonalne kamery cyfrowe, które pomogą Ci uchwycić wszystkie kluczowe detale. Liczą się Twoje umiejętności, ale też dobry sprzęt, który poradzi sobie w każdych warunkach. Zatem nie kupuj podróbek lub tańszych wersji. Najpierw wysokiej jakości sprzęt, potem wysokiej jakości rezultaty. Oczywiście mówimy o sytuacji, w której chcesz robić coś na dużo wyższym poziomie niż amatorskie nagrania. A tutaj wiadomo, zależy nam na tym, aby wyszło po prostu profesjonalnie i dobrze. Zatem rozejrzyj się za kamerami renomowanych firm. Zapytaj też fachowców o poradę. Ci na pewno podpowiedzą, jakie modele są warte uwagi, abyś nie doznał pod tym względem absolutnie żadnego zawodu. Możesz więc śmiało nam pod tym względem zaufać.

No i jeszcze aranżacja całego otoczenia

Powinniśmy zaplanować cały plan filmowy od A do Z, aby nie było wątpliwości co do tego jak ma on wyglądać. Bardzo ważne jest to, aby zawsze mieć wcześniej ustaloną wizję. Inaczej będziesz działał po omacku, co będzie wprowadzało ostatecznie bardzo duży chaos, a tego byśmy zwyczajnie nie chcieli. Zatem skup się przede wszystkim na swojej pracy i panujących w niej warunkach, abyś nie musiał się absolutnie niczym martwić. Jesteśmy pewni, że sobie poradzisz - po prostu odważnie działaj.