Góry czy morze – gdzie pojechać w na urlop

Góry czy morze – gdzie pojechać w na urlop

Każde miejsce ma swoje zalety. Jeżeli dopisuje pogoda, to w każdym zakątku wypoczynek może być udany. Urlop nad morzem wybierają zwolennicy kąpieli słonecznych. Mazury przyciągają entuzjastów sportów wodnych i wędkowania, a góry miłośników pięknych widoków długich spacerów.

Góry – nie tylko Zakopane

Jeśli urlop w górach to tylko Zakopane. Tak uważa wielu Polaków. Nic bardziej mylnego. W polskich górach znajdziemy o wiele więcej urokliwych miej i miejscowości. Zwolennicy ciszy i większego spokoju znajdą w Sudetach i Bieszczadach. Nie ma już tam takiej pustki jak jeszcze kilkanaście lat temu, ale jest zdecydowanie bardziej luźno niż w okolicach Zakopanego. Beskidy powinny wybrać osoby lubiące mieć wszędzie blisko. Fajnym miejscem wypadowym jest Nowy Targ i Rabka Zdrój. Beskidy to niskie góry, ale pięknych widoków tam nie zabraknie. Dla wielu z nich nie musimy się wybierać się na wielogodzinne spacery. To duży atut dla osób ze słabszą kondycją. Na wakacje trzeba czymś dojechać. Najlepszy jest własny samochód. Sprowadzanie aut z Niemiec, to możliwość posiadania świetnego auta w atrakcyjnej cenie.

Bałtyk – warto dla zachodów słońca

Bałtyk przyciąga miliony turystów. Może nie jest to najlepsze miejsce do kąpieli, ale wspaniałe do odpoczynku. Można tu urządzać spacery o zachodzie słońca, zbierać bursztyny po sztormie, albo zwiedzać nadmorskie miejscowości których wiele. Fajną atrakcją są również rejsy po morzu i zakup świeżej ryby wprost z kutrów rybackich. Bałtyk jest też warty odwiedzenia zimą. Jadąc samochodem przydadzą ci się wtedy maty grzewcze do auta. Zdecydowanie poprawiają komfort podróży. Dzięki nim nie groźne będą niskie, minusowe temperatury dla twojego auta i dla ciebie.

Mazury – królestwo sportów wodnych

Kraina jezior nie potrzebuje reklamy. Co roku urlop spędza tu wiele osób z Polski i zagranicy. Można tu popływać w ciepłej wodzie, spróbować sportów wodnych albo wziąć udział wielu imprezach plenerowych organizowanych w mazurskich miejscowościach. Jedyną wadą urlopu tutaj są komary. Jednak postępujący rozwój technologiczny pozwala coraz lepiej radzić sobie z tym problemem. Jezior to wspaniałe miejsce dla wypoczywających rodzin z dziećmi. Można znaleźć tu potrzebną i poszukiwaną ciszę i spokój.

Warto w okresie wakacyjnym odwiedzić też inne rejony i miejscowości Polski. Jasło, Nałęczów, Ropczyce, Sanok to mniej znane miejsca, ale również bardzo atrakcyjne. Czasami jadąc do miejsca docelowego warto zatrzymać się w mniej znanej miejscowości i poznać jej uroki.